Доводчики стекол автомобіля, принцип роботи, установка
Зараз багато розробки у сфері автомобільних аксесуарів спрямовані на збільшення комфортабельності експлуатації автомобілів.
Одним з таких аксесуарів, який все більше стає популярним, є пристрій для автоматичного підняття скла дверей при постановці авто на сигналізацію, воно ж модуль одностороннього закривання стекол дверей.
В народі такі пристрої отримали назву доводчиків скла.
Корисність використання доводчиків очевидна, власнику авто перед постановкою на сигналізацію останнього не потрібно перевіряти, чи всі вікна закриті, оскільки дані пристрої автоматично їх закриють.
Спочатку доводчиками стекол комплектувалися тільки преміумні автомобілі, і то тільки в топової комплектації.
З часом багато водії оцінили користь цього пристрою, що привело до появи універсальних доводчиків, які можна встановити практично на будь-який автомобіль.
Крім того, деякі автовласники, знайомі з радіоелектронікою, почали збирати саморобні пристрої, які свою функцію виконують дуже добре.
Доводчик стекол - що собою уявляє, як працює
Доводчик стекол автомобіля являє собою електронний блок, який підключається до сигналізації або центральному замку, а також системі управління вікнами.
Причому в автоэлектрику автомобіля він встановлюється між клавішами управління і електромотором, що здійснюють підйом-опускання скла. Так що застосовувати цей пристрій можна тільки на авто, у яких є система управління.
Всі модулі діють за одним принципом: оскільки він включений в систему між клавішами і електромотором, то напруга, яке передається від клавіш до мотору в будь-якому разі проходить через блок. Але при звичайному відкриванні-закриванні у процесі модуль не бере участь.
Як тільки власник машини з пульта управління охоронною системою або центральним замком включає їх, модуль управління передає сигнал на пристрій, і воно живить електромотор, який і піднімає скло.
Поради щодо вибору доводчика
Ринок автомобільних аксесуарів не страждає від дефіциту модулів закривання стекол.В основному їх випускають фірми, що займаються виробництвом охоронних систем для автомобілів.
Найпопулярнішими виробниками доводчиків є компанії Sheriff, Pandora b Tiger, хоча достатньо і інших виробників.
Вибрати доводчики стекол автомобіля не так вже й складно. Спочатку потрібно визначитися, за закриття якої кількості стекол повинен відповідати даний модуль.
Все це треба зробити тому, що виробляються пристрої, що забезпечують закриття двох стекол, а також чотирьох.
Так що при виборі слід враховувати, чи є системи управління скла на задніх дверях.
Далі потрібно визначитися, якими функціями повинен мати модуль.
За цим критерієм вони поділяються на:
- Прості однофункціональні;
- Багатофункціональні.
Прості пристрої здатні тільки закривати скла при постановці на охорону авто. А ось багатофункціональні здатні запам'ятовувати розташування стекол до закриття і після зняття авто з сигналізації повернути їх в те ж положення.
Також вони можуть повертати скло у вихідне положення, якщо при закриванні воно уткнулось в перешкоду.
Деякі модулі можуть мати ще ряд функцій, які можна включати і відключати, загалом, налаштувати роботу доводчика на свій розсуд.
Але і вартість багатофункціональних модулів значно більше, ніж простих, притому, що багато його можливості можуть бути не затребувані, а підключити його буде досить складно.
Установка простого доводчика
Чим більше функцій і кількість дверей, з якими буде працювати модуль, тим складніше його буде включити в схему електроживлення автомобіля.
Далі коротко розглянемо, як підключити простий модуль, діючий на дві двері.
Такий доводчик без проблем можна буде встановити самому.
З інструментів знадобиться небагато:
- Викрутки;
- Ніж і кусачки;
- Ізолента.
Спочатку потрібно визначитися з місцем установки пристрою.
Якщо у автомобіля є тільки одна система управління вікнами, встановлена на водійських дверей, але і відповідає за відкриття скла на пасажирської двері, то краще буде встановити модуль всередині цієї двері.
Якщо ж системи роздільні і розташовані на двох дверях або клавіші управління розташовані на центральній консолі або тунелі, то оптимальною буде установка під приладовою дошкою.
Установка та підключення.
Після вибору місця установки можна приступати до монтажу та підключення.
Модуль повинен живитись від бортової мережі авто, тому до нього повинен бути підведений «плюсовій» провід, а також «маса».
Потім потрібно виявити дроти, які передають напругу від клавіш управління до електромоторів.
За схемою, що додається з доводчиком, проводиться врізка проводів від модуля в проводку харчування.
Для кожної двері передбачені свої виходи в модулі і вони відрізняються забарвленням проводів.
Виходить, що провід, що йде від клавіші до електродвигуна, в зручному для підключення місці розрізається і до кожного з кінців проводу приєднуються проводи модуля.
Таким чином здійснюється підключення модуля до системи управління вікнами.
Важливо правильно вибрати дроти, оскільки від клавіш до електромотору їх йде два – при подачі напруги на один з них, проводиться підйом скла, а при подачі на другий – опускання.
Якщо модуль помилково підключити до дроту опускання, то при постановці авто на охорону, скла автоматично відкриються.
Далі потрібно підключити до доводчику провід, який буде передавати імпульс від модуля системи охорони. Причому потрібен імпульс, який буде передаватися на модуль протягом декількох секунд після постановки авто на охорону.
У різних систем застосовуються позитивні або негативні імпульси. Тому перед підключенням слід дізнатися, який імпульс розсилає встановлена на авто система.
Доводчики ж є універсальними, тому у них є вихід під позитивний і негативний імпульси, головне не переплутати.
Після підключення всієї проводки, перед убиранием всіх проводів, краще перевірити працездатність доводчика.
Якщо все працює нормально, залишиться тільки якісно заізолювати всі врізки проводів, а потім прибрати їх з виду.
Підключення доводчика на 4 двері проводиться за таким же принципом, тільки врізок в штатну проводку буде більше.
- Бічні підніжкиОдним з елементів обваження є аеродинамічні бічні підніжки, або бічні пороги. Їх ще називають бічними майданчиками. Вони захищають автомобіль від бічних ушкоджень, а також служать для зручної посадки-висадки водія і пасажирів.Повна версія статті
- Накладки на порогиНакладки на пороги - це вироби, що оберігають пороги автомобіля від всіляких пошкоджень, наприклад, при посадці і висадці пасажирів. Вони особливо актуальні для служб, що активно займаються перевезеннями, наприклад, службові автомобілі й таксі.Повна версія статті